Materiały

Jesion
Najbardziej preferowanym produktem przez nas jest Jesion, zatapiany w bursztynowej lub bezbarwnej żywicy, ze względu na niesamowite wzory, kolory i układ słojów.

Sosna
Jest to zwykle bejcowana lub pastowana  powierzchnia dla uzyskania dowolnego koloru gatunku drzewa, o różnym nasyceniu, odcieniu bezpośrednio dopasowanym pod już istniejące ekspozycje czy elementy wystroju wnętrza.

Orzech
Piękna faktura i układ słojów w drzewie sprawiają ze każdy produkt jest niezwykle wyjątkowy. Niestety jest obecnie podczas suszenia u nas, oraz dostępność jest ograniczona i rzadka.

Inne 
Podejmiemy się każdego gatunku drzewa, na życzenie klienta jeżeli będzie taka potrzeba i zlecenie. Jedynym problemem może być dłuższy czas realizacji dla gatunków niewystępujących w europie.

 

 

Żywice
Podstawową warstwą wierzchnia są żywice epoksydowe z rodzin: West system, International, czy Ciech, zależnie od potrzeb wydobycia piękna z drewna. Korzystamy tylko z markowych i najlepszych producentów by mieć pewność bezpieczeństwa na podstawie badań i atestów oraz własnego doświadczenia z produktami tych Firm.